Synpunkter på utbildningen
25 april, 2017

Öppet hus på MoA Lärcentrum i Södertälje!

_MG_9854-Redigera

 

Öppet hus på MoA  Lärcentrum i Södertälje!

Är du intresserad av eller funderar på att studera till undersköterska? 

Vi öppnar vår skola för dig på måndagar mellan 10-12. Vi bjuder på kaffe och tilltugg samtidigt som du får träffa vår personal och kan ställa frågor kring utbildningen samt hur jobbmöjligheterna ser ut i din hemkommun.  Kom och upplev vår varma och hjärtliga stämning på skolan och vi försöker också ordna så du får chansen att träffa några av våra elever som redan studerar hos oss om du vill.

Vi kan också på plats hjälpa dig att ansöka till utbildningen. 

Har du inte möjlighet att komma på måndagar så kan du boka en tid med vår administratör genom att maila ditt intresse till daniela.bethgabriel@moa-larcentrum.se eller ring oss på 010-2070601