Synpunkter på utbildningen
10 mars, 2017

Information för kursstart 20 mars i Södertälje och Huddinge

 

För de elever som är antagna till vår skola i Södertälje så har vi upprop måndag 20 mars kl. 8.30-12.30 på Lovisinsgatan 3, våning 4 i Södertälje och för de som är antagna till vår skola i Huddinge är det 20 mars kl. 8.30-12.30 på Patron Pehrs väg 3 i Huddinge.

Angående samtliga elevers inloggningar till vår lärplattform Fronter så kommer inloggningarna vara aktiverade först den 20 mars och det är alltså då man kan logga in och byta sitt lösenord. Mer information kommer ges på plats den 20 mars och det är även på plats ni kommer att få göra er kartläggning.

Kurser som startar nu den 20 mars är:

Medicin 1

Akutsjukvård

Medicin 2

Kommunikation

Träningslära

Rätten och samhället

Psykiatri 2

Äldres hälsa och livskvalitet

Vårdpedagogik och handledning